Albert Černý a Lake Malawi

Jaký jsi dnes měl den? Doufám, že úspěšný.
A: Právě jsem posnídal chleba s avokádem a s medem ve společnosti pěti koček, moc dobré.

Pamatuješ si na váš první koncert? Jaké to bylo?
A: První koncert Lake Malawi si pamatuju, protože to bylo v únoru ve Valašském Meziříčí, měl jsem trochu trému. Ale svůj úplně první koncert si moc nepamatuju, to bylo někdy na základní škole v Třinci, když mi bylo dvanáct.

Poprvé jsem náhodou slyšela na youtube klip Charlie Straight k písničce School Beauty Queen. Vůbec mě tenkrát nenapadlo, že jste česká skupina. Až pak jsem si koupila časopis Elle a přečetla jsem si něco málo, o natáčení videa. S kámošem jsme pak vyrazili na váš koncert ve Strakonicích. Byla to skvělá show, nejvíce mě překvapily konfety. Je to skvělý nápad, super zpestření, kdo přišel s touhle myšlenkou?
A: Tohle jsem "zkopíroval" od Wayna Coyna z kapely Flaming Lips. Je to můj velký vzor, miluju písničku Do You Realize? a shodou okolností jsem byl předevčírem na jejich koncertě tady v Londýně, kde odpovídám na tenhle rozhovor.

Kde je nejlepší publikum?
A: Brno je hodně dobré, ale záleží na tom, jaká je ten den nálada a kdo přijde. Nedávno jsme s Lake Malawi hráli v Děčíně a bylo to neuvěřitelné. Lidi byli perfektní.

Máte krásné fotky na vašich stránkách. Baví tě fotografování? Chtěl bys mít třeba svůj ateliér a fotit, nebo dáváš přednost nenaaranžovaným momentkám?
A: Baví mě móda všeobecně, tak si na tom dáváme s kapelou záležet, aby ty fotky za něco stály. Máme štěstí, že s náma často fotí Lukáš Dvořák, což je jeden z nejlepších fashion fotografů u nás a vždycky přijde s něčím zajímavým. Má dobré nápady.

Kým jsi chtěl být, když jste byl malý?
A: Chtěl jsem jezdit po světě a závodit ve skateparku na kolečkových bruslích.

První věc, kterou bys chtěl změnit je …?
A: Chtěl bych změnit svoje chování v některých situacích, dělám na tom.

Ke komu si chodíš pro rady a postěžovat si?
A: Nejdřív sám sobě a pak rodičům, kamarádům a tak...

Jaký máš oblíbený dezert?
A: Rebarborový koláč od mamky.


 (rozhovor z 8.6.2014)