Marod se štrúdlem

Paní doktorka se mi podívala do krku a s naprostou jistotou vyslovila: Angína!
Angína? Hlesla mamka.
Angína?? Vyvalila jsem zvědavě oči.
---
Zazvonila jsem na zvonek. 
,,Ahoj, babi.''
Babička otevřela dveře, změřila si mě od hlavy až k patě a konstatovala: ,,Angína?'' 
,,Joó...'' V chodbě jsem si horlivě sundala boty a bundu pověsila na věšák. Babička mezitím sáhla do skříně pro dvě měkké chundelaté deky a jeden větší polštář. Nesla je v náručí do obýváku a rozložila je na gauč. Zalezla jsem si pod ně a přitáhla si je až k bradě. 
,,Co to pečeš?'' byla jsem zvědavá. Bytem se nesla zvláštní vůně skořice a jablek.
,,Jablečný koláč. Právě jsem ho vyndala z trouby. Za chvilku vychladne. Dáš si?'' Byla to jedna z těch otázek, na kterou žádná babička nečeká odpověď, ale stejně jsem z pod deky zakřičela: ,,Jo, jasně!''

Slyšela jsem, jak začala hučet rychlovarná konvice. Jak o sebe cinkly talířky a jak babička nožem přejíždí po plechu a krájí štrúdl. V rádiu dozněla jazzová skladba a následovaly zprávy o počasí. Babička vytáhla kabel rádia ze zásuvky. ,,Ještě by řekli, že bude pršet a já mám venku prádlo!''
,,Cvak,'' oznámila konvice a pomalu dobublala. Babička zalila čaj, přidala do něj lžičku medu a pár kapek citronu. A s pomalým klapotem nazouvacích střevíčků mi přinesla čaj a kousek štrúdlu až do postele.
,,Neopař se! Je to horké,'' řekla a pak si došla i pro svůj kousek zákusku a v malém hrnečku měla kávu. Usadila se do křesla a pustila televizi. ,,Zrovna dávají Rexe. Jak může být ten pes tak chytrej?''
,,Nevím babi, ale je s ním sranda.''
Babička usrkla doušek kávy a najednou zvolala: ,,Á, ještě jsem ti na to mohla dát šlehačku...'' Odložila šálek na stolek a spěchala znovu do kuchyně.
,,Kdy vůbec máš brát prášky?''
Pokrčila jsem rameny a olízla si rty od cukru. ,,Možná teď?'' Vylezla jsem z pod deky a našla v batohu krabičku s léky. Luštila jsem ručně dopsané klikyháky od lékárnice.
,,Ukaž...'' babi mi vzala balení z ruky. Nasadila si brýle a odborně řekla, že první pilulku si spolknu až mi vychladne čaj. No a na štrúdl jsem dostala kopu šlehačky, že pod ní ani nebyl vidět.